רמי ברכה – המשקיע והיזם הישראלי מגייס קרן השקעות בדובאי

Published May 30, 21
2 min read

רמי ברכה – המשקיע והיזם הישראלי מגייס קרן השקעות בדובאי

ברכה לא הגיע לעולם השקעות ההון סיכון מהעולם הטכנולוגי, אלא דווקא מלימודי המשפט. מידע נוסף. את לימודיו ברכה החל בתל אביב, המשיך בניו-יורק, ולאחר מכן עשה תואר שני במנהל עסקים ב-INSEAD. עם רקע שונה ומרענן בנוף קרנות הון הסיכון, ברכה הצטרף לקרן לפיטנגו ב-1996, לאחר שהתמחה בוול סטריט. את דרכו בקרן התחיל כשכיר, ובשנת – 2000 הפך לשותף.

כעת, הוא עומד להיות מראשוני המשקיעים הישראליים באיחוד האמירויות, במה שנראה כמהלך כלכלי נוסף אותו מוביל ברכה, כפי שהוביל מהלכים פורצי דרך בעבר (מידע נוסף). בכל הנוגע להשקעות כלכליות באיחוד האמירויות בכלל ובדובאי בפרט, נראה כי ישראל וחלוצי ההשקעות שלה, כשאחד המובילים שבהם הוא רמי ברכה, עומדת להיכנס למכונה משומנת שעובדת היטב, ושלפי תחזיות המומחים – אמורה אף להפוך לאטרקטיבית יותר עם השנים.

“הסכמי אברהם” בין ישראל לאיחוד האמירויות פתח צוהר לאפשרויות כלכליות רבות עבור משקיעים ישראליים במדינה. המשקיעים הישראליים נכנסים לשוק גדול, עוצמתי, אטרקטיבי ויעיל. איחוד האמירויות, ובפרט דובאי, מושכות לנסיכות המפרץ משקיעים רבים מכל רחבי העולם (מן התקשורת). תחומי ההשקעה במדינה הם רבים ומגוונים – מנדל”ן דרך תיירות ועד לטכנולוגיה כמובן. “תכשיט המדבר”, כפי שרבים מכנים את דובאי, היא עיר חדשנית ואפילו עתידנית, אשר מציעה אטרקציות רבות, מעוטרת בניינים הגבוהים (כמו המגדל הגבוה בעולם – בורג’ ח’ליפה), שופינג יוקרתי, פסטיבלים ואירועי ספורט פופולריים ומתוקשרים כמו מרוץ פורמולה 1.

רמי ברכה – המשקיע והיזם הישראלי מגייס קרן השקעות בדובאי

ברכה איבד את רגלו השמאלית ואת ידו הימנית כשעלה על מוקש בלבנון במהלך מלחמת לבנון הראשונה ב – 1983, כאשר כוח צנחנים שברכה היה חלק ממנו עלה על מוקש - רמי ברכה. הפציעה הקשה לא עצרה את ברכה מלהיכנס בכל הכוח לענף ספורט קשה ותובעני כמו גלישת מפרש, ולהשקיע זמן, מרץ ומשאבים רבים על מנת לתמוך בארגונים אשר מלווים ומסייעים לפצועי ולנכי צה”ל.

על פי נתוני הבנק העולמי – התוצר במחירים שוטפים באיחוד האמירויות עלה בעשור האחרון בכ- 45% - עוד מן התקשורת אודות רמי ברכה. בנוסף, איחוד האמירויות נוקט במדיניות של הקלות בירוקרטיות, בוודאי בהשוואה למדינות מערב אירופה וארה”ב, זאת על מנת למשוך אליה משקיעים זרים. גם המיסוי במדינת המפרץ הוא אטרקטיבי ביותר, ומאפשר למשקיעים מחוץ למדינה ליהנות מפטור מלא ממס על רווחים והשקעות – הטבה חריגה ביחס לשווקים מובילים באירופה ובארה”ב.

קרן פיטנגו הוכתרה כקרן ההון סיכון הגדולה ביותר בישראל בשנת 2009. רמי ברכה, שהוא ממייסדיה של הקרן, נבחר לשותף המוערך לשנת 2011, בסקר שנערך בקרב יזמי ומנהלי חברות הסטארט-אפ בישראל באתר גלובס. בין עסקאות האקזיט המוצלחות והבולטות ביותר אותן ליווה ברכה: קונברג’ין שנמכרה לאורקל ב-80 מיליון דולר; ‘דיון’ שנמכרה לברודקום, ומובייל אקסס שנמכרה לקורנינג, שתי עסקאות בשווי של – 180 מיליון דולר כל אחת.

רמי ברכה – המשקיע והיזם הישראלי מגייס קרן השקעות בדובאי

מקור הכתבה

אתר ישראל היום

רמי ברכה פועל כמשקיע פרטי בחברות סטארט־אפ משנת 2018. קרנות ההשקעה אותן ניהל במשך פעילותו השיאו תשואות של עשרים אחוז בשנה והחזר של פי שלושה על ההשקעה. אודות רמי ברכה.